O nas

Koncepcja produkcji okien i drzwi pod nazwą „WELET EUROPA” powstała zgodnie z filozofią Henry Royce’a:

 

Weź najlepsze z tego, co istnieje i czyń lepszym. A jeśli nie istnieje, wymyśl

To co łączy system okien i drzwi WELET EUROPA z Rolls-Royce’m, to także metoda budowania. Nawet założenia organizacyjne są takie same. Najwyższej klasy obrabiarki i ręczne dopieszczanie konstrukcji w poszczególnych fazach. Drobne elementy zdobnicze powstają pod ręką rzeźbiarzy, np. gdy okna lub drzwi są przeznaczone do zabytkowych budowli.

Najlepsi specjaliści europejscy przygotowali i wyszkolili załogę zajmująca się produkcją w fabryce w Maszewie pod Szczecinem. Dostarczyli oprogramowanie i ustalili najlepsze źródła zaopatrzenia.

O jakości okien i drzwi decyduje również:

  • precyzyjny system przygotowania i obróbki drewna gwarantujący niezmienność wymiarów
  • doskonała izolacyjność zespolonych szyb
  • niezawodność okuć
  • najwyższej jakości uszczelki
  • stały, drobiazgowy nadzór nad poszczególnymi fazami produkcji

Osobnym zagadnieniem jest przygotowanie drewna mahoniowego, sosnowego, dębowego, modrzewiowego, jesionowego lub innego na żądanie klienta. Dotyczy to przede wszystkim przygotowania elementów sklejonych z trzech warstw ułożonych przeciwsłojowo, dzięki czemu elementy stolarki nie rozsychają się i nie deformują w czasie użytkowania. Do precyzyjnego zamykania i otwierania niezbędne są okucia obwiedniowe z renomowanych firm, a także zawiasy funkcjonujące pewnie, niezawodnie i wiecznie.

WELET EUROPA jako pierwszy zbliżył do siebie różne, dbające o swój wizerunek banki (w tym NBP), towarzystwa ubezpieczeniowe, urzędy miejskie i wojewódzkie, wyższe uczelnie, szpitale, spółdzielnie mieszkaniowe czy właścicieli rezydencji. Tym łączącym elementem są okna i drzwi najwyższej jakości, nie wymagające konserwacji przez kilka lat. Ich żywotność szacuje się na 100 lat! Zarówno architekci, jak i wymagający prywatni inwestorzy, wiadomi swoich pragnień, decydują się na okna i drzwi WELET EUROPA – wzorzec jakości wymieniany w branżowej prasie – elementy, które swą urodą decydują o formie i kompozycji architektonicznej budowli. W budynkach zabytkowych wierne kopie wzorów okien liczących 200-250 lat, spełniają ostre wymagania konserwatorów.

Około 60% produkowanej stolarki jest eksportowana, głównie na rynek niemiecki oraz do krajów skandynawskich. Wysoką jakość drewnianej stolarki WELET EUROPA potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. WELET EUROPA posiada aprobatę techniczna ITB na okna systemu WELET EUROPA.

Stolarka WELET EUROPA została przebadana w Instytucie Techniki Okiennej w Rosenhein z pozytywnym wynikiem. Organizacja firmy oraz stosowana technologia spełnia europejską normę jakości ISO 9001.